Łukasz Bielak

Łukasz Bielak

Jak zdobyć darmowy kredyt na usługi Azure?

Pracując profesjonalnie z platformą Azure masz dostęp do wszystkich niezbędnych usług. Oczywiście są one płatne, a wydatki pokrywane są z budżetu projektu. Co w sytuacji, gdy chcesz podziałać nad swoim własnym projektem bądź eksplorować pozostałe funkcjonalności platformy? Oczywiście można skorzystać z subskrypcji pay-as-you-go i płacić w zależności od użycia, ale można również wykorzystać darmowy kredyt, który można uzyskać na dwa sposoby.

Darmowe konto - czyli $200 na początek

Jeśli chcemy zacząć pracę z platformą Azure i jej możliwości, warto skorzystać z darmowego konta i kredytu $200 do wykorzystania przez miesiąc. Po tym czasie mamy również limitowany dostęp do niektórych usług. To bardzo dobre rozwiązanie do prostych projektów, w których możliwe jest sprawdzenie działania niektórych usług. Rejestracja jest oczywiście darmowa, natomiast niezbędne jest podanie numeru karty. Bez obaw, po przekroczeniu limitu konto zostanie zablokowane, a żadne środki nie zostaną pobrane z karty. Więcej informacji można znaleźć bezpośrednio na tej stronie.

Licencja Visual Studio

Profesjonalni deweloperzy zwykle posiadają dostęp do narzędzi, takich jak Visual Studio. W zależności od posiadanej licencji możliwe jest uzyskanie kredytu na usługi Azure od 45€ do 130€. Tę kwotę można przeznaczyć na wszystkie usługi jakie są dostępne na platformie. Dzięki temu możemy rozwijać własne projekty w celach treningowych. Aby pozyskać dostęp do kredytu czasami konieczne będzie zgłoszenie się do administratora licencji w naszej organizacji. Natomiast zwykle nie stanowi to problemu.

Inne chmury?

Oczywiście inni dostawcy usług chmurowych również oferują możliwość darmowego wykorzystania platformy. Zarówno Google, jak i AWS daje możliwość wypróbowania wszystkich (bądź niektórych) usług w ograniczonym zakresie. Ciekawostką jest także, że Databricks również oferuje darmowe zasoby w celach na przykład ćwiczeniowych.

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email

Pozostańmy w kontakcie

Jeżeli chcesz być na bieżąco informowany o nowych wpisach oraz dostawać materiały, których nie publikuję na blogu - zapisz się do newslettera!